top of page
חיפוש

איומי אבטחת מידע פנימיים בעסקים קטנים

כותרות החדשות לעתים קרובות להזהיר את העסקים של הצורך לשפר את ההגנה על הסייברסיביות כדי לסכל האקרים, אבל לא כל האיומים מגיעים מחוץ לחברה. ישנם סוגים שונים של איומים פנימיים, כי צריך להיות מנוהל ומפחית, אך אלה הם לעתים קרובות מדי overlooked או שולטת מספיק לשים במקום כדי להפחית את הסיכון של הפרה מכוונת או מקרית.

מה הם איומים פנימיים? איום פנימי הוא אחד שמגיע מתוך החברה, בדרך כלל עובד אשר בטעות או בכוונה לוקח פעולה שגורמת נזק או הפסד לחברה. האקרים לתקוף חברות כדי לקבל גישה לרשתות שלהם כדי לרגל על ​​חברות, להשיג סודות, לגנוב נתונים או מערכות חבלה. פריצה דרך הגנות היקפי יכול להיות זמן רב וקשה, אבל אם פנימי רוצה לגנוב נתונים או לחבל במערכת, זה הרבה יותר קל שכן יש להם כבר גישה לרשת. לא כל האיומים הפנימיים כרוכים בפעולות זדוניות מכוונות של עובדים. עובד יכול גם לפעול באופן המשפיע לרעה על החברה שלהם ללא כוונה לגרום נזק. זה יכול להיות במכוון הפרת מדיניות החברה בצורה לא זדונית. דוגמה תהיה התקנת התוכנה כדי לחסוך זמן העובד או כדי לאפשר להם לעבוד בצורה יעילה יותר. התקנת תוכנה לא מורשית עלולה לסבול מזיהום של תוכנות זדוניות או תוכנות ריגול. עובד יכול להפר מדיניות של חברה אשר עלולה להוביל להפרת נתונים בשוגג. אז יש טעות אנושית, כגון שליחת דוא"ל המכיל מידע רגיש לאדם הלא נכון. פעולות כאלה יכולות להיות יקרות. עסקים צריכים להגן מפני כל האיומים פנימי אם הם כדי למנוע הפרות נתונים יקר. הפרות נתונים רבות נובעות ממיקוד קטן מדי בהגנות האבטחה של cybersecurity כדי לחסום את האיום מבפנים.

פעולות זדוניות על ידי עובדים - כל מי שיש לו גישה לנתונים רגישים של החברה עלול לפגוע לרעה בזכויות הגישה שלהם כדי להציג או לגנוב נתונים. אין פרופיל מסוים של פנימי זדוני. כל אחד יכול להחליט יום אחד לגנוב מידע או מערכות חבלה, אבל אתה יכול להגן מפני גורמים זדוניים ולנהל את הסיכון:

לכסות איומים פנימיים באימון מודעות ביטחונית ולעודד עובדים להיות ערניים ולדווח על פעילות חשודה. לספק להם דרך קלה לדווח על דאגותיהם. ליישם כלים לפקח על התנהגות חריגה יישם בקרות כדי למנוע שימוש בהתקני אחסון ניידים, כגון כונני אגודל ליישם כלים המונעים מעובדים להוריד ולהפעיל סוגי קבצים מסוימים - קבצי הפעלה למשל. החלת הכלל של הרשאות לפחות - אל תתנו לעובדים גישה לנתונים / מערכות שהם לא צריכים לגשת אליהם כדי להשלים את עבודתם היומיומית


תאונות יקרו לפעמים - האיומים הפנימיים שיכולים להיות הכי קשה להתגונן הם טעויות על ידי עובדים. סוגים אלה של איומים פנימיים כוללים תגובה לדוא"ל התחזות ולגילוי אישורי כניסה, שליחת נתונים רגישים לנמען האימייל הלא נכון, ביקור בטעות באתרי אינטרנט זדוניים והורדת תוכנות זדוניות בשוגג. איומים אלה צריכים להיות מנוהלים ומפחיתים באמצעות מדיניות ונהלים, הכשרה, ופתרונות תוכנה.

... אבל אתה יכול למזער את הסיכון! דיוג הוא לטעון את האיום הגדול ביותר. האקרים יודעים היטב כי אנשים עושים טעויות והוא יכול בקלות להיות שולל. עדיפות מספר אחת צריכה לחסום הודעות התחזות ולוודא שהן לא נמסרות. בשביל זה אתה צריך מסנן דואר זבל מתקדם. ככל שהודעות הדוא"ל התחזות יותר נחסמות, כך הסיכון לקליק נמוך יותר. הכרת מודעות אבטחה היא גם חיונית. כאשר דוא"ל התחזות נוחת בתיבת דואר נכנס, העובדים צריכים לקבל את הכישורים לזהות אותו ככזה. לספק הכשרה ולהפוך את האימון מעניין לעסוק עובדים. קורסי הדרכה אינטראקטיביים יכולים לעזור במובן זה. הקפד לבדוק את הידע של העובדים שלך לאחר מכן עם סימולציות דוא"ל התחזות. הם יידעו אותך מי לקח את האימונים על הלוח ומי צריך הכשרה נוספת. אימון צריך לכסות את כל האיומים הביטחוניים, לא רק התחזות. למד את העובדים שיטות אבטחה מומלצות, כולל בדיקת תגים לפני המאפשר מישהו לתוך הבניין, אבטחה הסיסמה, שמירה על אישורים פרטיים, ושימוש בטוח WiFi. עוד שליטה טכנית חשובה ליישם הוא מסנן אינטרנט. מסנן אינטרנט מאפשר לעסקים לשלוט על מה העובדים יכולים לעשות באינטרנט. הן חוסמות את הגישה לאתרי אינטרנט של התחזות, חוסמות הורדות של תוכנות זדוניות, ומונעות מעובדים לבקר באתרים מפוקפקים הנושאים סיכון גבוה לדלקות של תוכנות זדוניות או להפניות מחדש של אתרי פרסום: אתרים למבוגרים וטורנטים / אתרי שיתוף קבצים מסוג P2P למשל. כמה מסנני אינטרנט גם לשמור על העובדים בטוח ומאובטח בעת עבודה מרחוק. הדבר החשוב עבור עסקים הוא לא להשאיר דברים במקרה או להניח שהם קטנים מדי כדי לדאוג איומים פנימיים והפרות נתונים. כל עסק נמצא בסיכון, ללא קשר לגודל.

לקבלת מידע נוסף על פתרונות תוכנה שיכולים להגן מפני איומי אבטחה פנה לצוות שלנו.

Comments


bottom of page