top of page
חיפוש

גיבוי מקומי לעומת גיבוי לענן

עודכן: 7 באוג׳ 2018

גיבוי נתונים הוא חיוני, אך עד לאחרונה, פתרונות גיבוי הוגבלו לאחסון מקומי באתר הלקוח - בכוננים חיצוניים או טייפ/ספריית גיבוי. עכשיו שגיבוי בענן הופך פופולרי יותר, לעסקים יש ברירה: האם אתה מגבה את המידע הארגוני באמצעות שירות גיבוי לענן או שומר את הגיבוי על המערכות המקומית שלך במקום. לכל סוג של פתרון יש יתרונות וחסרונות.


גיבוי בענן - יתרונות

עלות אפקטיבית - זהו הכוח המניע מאחורי הפופולריות של גיבוי לענן. כאשר אתה משתמש בספק שירותי גיבוי בענן, אין צורך להחזיק או לשמור על כל החומרה או התוכנה המשויכים לפתרון הגיבוי. אתה פשוט משלם תשלום חודשי (ללא השקעה מראש) כדי לאחסן את הגיבוי שלך. החיסכון הוא משמעותי.


נגישות - גיבוי בענן פועל באינטרנט. כאשר אתה משתמש בשירות גיבוי בענן, תוכל לגשת לגיבוי שלך מכל מכשיר מחובר, כגון שולחן עבודה, מחשב נייד, טלפון חכם או טאבלט . פשוט מאוד להיכנס לחשבון הגיבוי שלך, וכל נתוני הגיבוי מאוחסנים שם.


גמישות - שירות גיבוי בענן ניתן להרחבה בקלות . אתה יכול לקבל נפח גיבוי קטן או גדול ככל שתצטרך, ורוב הספקים מאפשרים לך להוסיף קיבולת אחסון לפי דרישה, לכן אתה לא נדרש לשדרוג או רכש של ציוד עבור הרחבה של נפח הגיבוי.


התאוששות מאסון - מאחר ששירות הגיבוי לענן הוא פתרון גיבוי מרוחק , הנתונים שלך בטוחים במקרה של אסון באתר המקומי. התאוששות מאסון היא גם תהליך הרבה יותר מהיר, שכן אין דרישה לציוד פיזי באתר הלקוח לקבל את המידע בחזרה.


גיבוי בענן חסרונות

מהירות - בהתאם לכמות הנתונים שברשותך, יצירת גיבוי מלא לפלטפורמת אחסון בענן עשויה להימשך זמן רב מכיוון שההעברה מוגבלת לרוחב הפס ולמהירות החיבור. רוב פתרונות גיבוי מקומיים הם הרבה יותר מהר. ניתן לבצע גיבוי מקומי למדיה חיצונית ולשלוח לספק הענן את הגיבוי המקומי המלא הראשון כדי לחסוך בזמן. לאחר גיבוי מלא ראשוני המערכת מבצעת גיבוי של השינויים בלבד.


אבטחה - בעוד שמדובר בבעיה פחותה, עדיין קיימים סיכונים ביטחוניים הקשורים לשירותי גיבוי לענן. אין נתונים שחוצים את האינטרנט הם 100 אחוזים בטוחים מפני איומי אבטחה. נדרש לוודא ששירות גיבוי בענן מוגן על ידי בניית מערך הרשאות מתאים, ביצוע בקרה לאירועי אבטחת מידע והצפנת הגישה לנתונים.


גיבוי מקומי - יתרונות

אבטחה - זה יכול להיות יותר מתאים לקרוא לזה שקט נפשי. עם גיבוי מקומי, שהוא בדרך כלל בצורה של כוננים קשיחים חיצוניים, הנתונים מוגנים בדיוק כמו הרשת שלך. בנוסף, ברגע שהוא מאוחסן והכונן מנותק, הוא בטוח מפני התקפות זדוניות המשפיעות על התשתית שלך. האבטחה של הרשת היא סוגייה בעייתית כיון שתשתית האבטחה של ספק הענן היא בטוחה יותר מהאבטחה של תשתית מקומית.


מהירות - עם גיבויים באתר, מהירות אינה מוגבלת על ידי קישוריות. גיבוי כל הנתונים לכונן קשיח חיצוני בדרך כלל לוקח חלק קטן מהזמן הנדרש על ידי אחסון ענן. לאחר הגיבוי הראשוני, עדכון יומי יכול להיעשות תוך מספר דקות.


שליטה - עם פתרון גיבוי מקומי, אתה יודע בדיוק היכן הנתונים שלך, ואתה שומר על שליטה מי יכול ולא יכול לגשת לקבצים שלך. שמירה על גיבוי מקוון באופן מקומי היא דרך טובה להבטיח שהמידע שלך לא ייפול לידיים הלא נכונות.


גיבוי מקומי - חסרונות

עלות - ההשקעה במערכת גיבוי מקומית של חומרה היא בדרך כלל מאות עד עשרות אלפי דולרים או יותר, אם יש מספיק נתונים לדרוש מרכז נתונים פרטי עם שרתים . בנוסף, הבעלים של נתונים אלה יהיה אחראי על כל תחזוקה, שדרוגים ועלויות צריכת החשמל עבור שרתים אלה. כתוצאה מכך, גיבויים באתר יכול להיות יקר מדי.


גמישות - עם פתרון גיבוי מקומי, שטח האחסון הוא כל מה שיש לך. אם אתה צריך להגדיל את קיבולת האחסון שלך, תצטרך להשקיע יותר כסף בחומרה ותוכנה.


נגישות והתאוששות מאסון - גיבויים מקומיים נגישים רק מהתקן האחסון הפיזי המקומי. אם אסון משפיע על העסק שלך, הגיבויים באתר שלך יכול להיהרס גם כן. חלק ממשתמשי הגיבוי המקומיים יוצרים העתק נוסף של הגיבוי כדי לשמור על הגיבוי מחוץ לאתר, אך הדבר כרוך בעבודה רבה יותר מאחר שהגיבויים מחוץ צריכים להיות מאוחסנים באתר מתאים


ההחלטה אם להשתמש בגיבוי בענן או בגיבוי מקומי תלויה בצרכי הגיבוי שלך. עבור רוב העסקים הקטים גיבוי ענן הוא פתרון אידיאלי: הוא זול, קל להגדיר ואינו דורש הרבה תשומת לב ברגע שהמערכת נמצאת במקום. בנוסף, ברוב פלטפורמות הענן ניתן להגדיר את הגיבוי באופן אוטומטי בזמנים מסוימים.


בעוד שכמה חברות בוחרות להישאר על מערכת גיבוי מקומית סגורה - במיוחד אלה שכבר השקיעו במרכזי נתונים פרטיים - רבים מסתמכים על פתרונות היברידיים. שילוב של גיבוי לענן וגיבויים מקומיים של המידע עבור נתונים חיוניים יכול להבטיח את חזרה לאחור מאובדן נתונים משמעותי.
Comments


bottom of page