top of page
חיפוש

היתרונות של שולחן עבודה מרוחק בענן ציבורי

עודכן: 7 באוג׳ 2018

שולחן עבודה מרוחק (RDS) הוא שירות שמאפשר למשתמשים להתחבר ולהשתמש במחשב ספציפי ממקום מרוחק כאילו הם המחשב נמצא לידם בעמדת העבודה. הדוגמה השכיחה ביותר היא הגישה של המחשב המשרדי מהמחשב או המחשב הנייד בבית, מה שמאפשר לך לנהל קבצים, להשתמש במשאבים זמינים ובדרך כלל לעשות כל מה שאתה יכול לעשות אם היית למעשה במחשב המדובר.


אלפי עסקים ברחבי העולם מסתמכים על תשתית RDS כחלק הליבה של ה- IT שלהם במסגרת. יש כל כך הרבה שימושים RDS באינספור ענפי התעשייה. כמו כל כך הרבה מערכות, ישנם יתרונות וחסרונות לשירות. להלן סיכום שיאפשר לך להבין האם שולחן עבודה מרוחק בענן ציבורי הוא צעד נכון עבורך ועבור העסק שלך.


יתרונות עבודה ב-RDS:

  • אבטחה - כל הנתונים החשובים שלך כולל קבצים ומסמכים מאוחסנים במרכזי נתונים מאובטחת ע״י הספק הענן , יש סיכוי נמוך מאוד לגניבה של נתונים. החיבור לשולחן העבודה המרוחק מוגן על ידי טכנולוגיית הצפנה מתקדמת, אשר מבטלת את הסיכון לפריצה ולמקרים אחרים של אובדן נתונים נפוצים עם מחשוב סטנדרטי ורשתות. אם מתגלה וירוס חדש או פגיעות אבטחה, באפשרותך לתקן את שולחנות העבודה המרוחקים שלך באופן מיידי. במקרה של מחשבים נישאים, מחשבים פיזיים, אתה צריך לחכות עד שהם מקוונים כדי להפיץ את התיקון או דפוסי אנטי וירוס חדשים.

  • פרטיות נתונים: נתונים רגישים לעולם לא לעזוב את מרכז הנתונים. כמו כן, ניתן להקליט הפעלה מלאה של שולחנות עבודה מרוחקים כדי לפקח על מה שקורה לנתונים שלך ועל מי יש גישה אליו.

  • גמישות - מטרת הליבה של RDS היא לאפשר לעובדים לבצע את תפקידיהם ממילא בכל מקום ובכל עת. הדבר היחיד הדרוש הוא מחשב וחיבור אינטרנט מאובטח, אשר מסתכם עד סוג של חופש וגמישות כי אחרת יהיה בלתי אפשרי לחלוטין.

  • עלויות נמוכות - לעתים קרובות בעת שימוש במערכת שולחן עבודה מרוחק, אין צורך להשקיע משאבים בחומרה יקרה לתחנות הקצה, אפשר להשתמש במחשב רזה בגישה לסביבה. המחשבים המשמשים גישה למחשב המארח לא בהכרח צריכים להיות מכונות ביצועים גבוהים עם מחירים גבוהים באותה מידה.

  • ניהול מרכזי - במקום לנהל עשרות או מאות תחנות עבודה מאתר אחד או בסביבה מרובת סניפים מרחוקים, ניתן לנהל מספר שרתים מרכזיים בהם מתקינים את כל האפליקציות שנדרשות למשתמשים. כך במקום לנהל 100 התקנות של אופיס, אפשר להתקין 3-4 שרתים עם אופיס ולנהל רק אותם. פריסה של אפליקציות חדשות היא גם מהירה מאוד בסביבה כיון שנדרש רק להתקין אותם בחוות השרתים בסביבת ה-RDS.

  • גיבוי: באמצעות שולחנות עבודה מרוחקים הממוקמים במרכז הנתונים או בענן, לעולם אין לך את הבעיה שהם אינם מחוברים לאינטרנט ואינך מצליח להפעיל משימות גיבוי, או עדיף שאינך זקוק לגיבוי מכיוון שכל תאריך נשמר באחסון מקוון.

חסרונות עבודה -RDS:

  • זמן השבתה - אם ספק השירות הוא דבר אחר מלבד מושלם בעקביות וביצועים, קיים סיכון של השבתה. וכאשר מדובר זמן ההשבתה בעולם של RDS, זה יכול להשאיר את הרשת כולה / מערכת נגיש עד התיקונים הדרושים נעשו.

  • תלות ברשת - קצת כמו לעיל, המערכת תעבוד בסדר כל עוד כל המחשבים של צד שלישי יש חיבור זמן לאינטרנט. אם לא, המערכת לחלוטין מחוץ להישג יד.

  • צוואר בקבוק - בהתאם לכוח של המערכת המארחת וכמה מנסים לגשת אליו בו זמנית, זה אפשרי כי צווארי בקבוק יכול להיגרם ולהפחית את הביצועים.

  • ידע - מנהל המערכת של RDS חייב להיות בעל ידע מוצק בנושא ולהיות ניתן ליצור קשר בקלות אם וכאשר כל בעיה צריכה להתרחש במהלך שעות העבודה הרגילות. ללא העזרה הדרושה על המתנה כדי לפנות במקרה של הפסקת מערכת, התוצאות עשויות להיות חמורות.

שירותי ענן ציבורי עבור שולחנות עבודה מרוחקים מאפשרת לחברות לבצע יישום קל ומהיר של הפתרון. בניגוד לתשתית מקומית בה נדרש לרכוש שרתים, רישוי טרמינל ולבצע תחזוקה של סביבה. בענן הציבורי אנחנו משלמים לספק הענן על בסיס חודשי לפי כמות המשתמשים בסביבת ה-RDS ועבור המשאבים שנדרשים לשרתים - התשלום מתבצע לפי שימוש בלבד. התשתית בענן מאובטחת יותר מתשתית מקומית ותהיה זמינה למשתמשים גם במקרה של השבתה של האתר המרכזי של הלקוח, כיון שניתן לגשת למערכת בענן ישירות מהבית או מסניפים מרוחקים.


מעוניין בשירות שולחן עבודה מרוחק בענן. צור איתנו קשרComments


bottom of page