top of page
 • מהו מחשוב ענן?
  טכנולוגיית מחשוב הענן או Cloud Computing, היא טכנולוגיית מחשוב חדשנית שמציעה לנו לשמור את כל המידע שלנו על שרתים מרוחקים במקום על השרתים בארגון שלנו. הגישה אל המידע עצמה מתבצעת רשת האינטרנט ולמעשה, אנחנו יכולים לגשת אל המידע מכל נקודת זמן בכל מקום בעולם. הרעיון שעומד מאחורי הטכנולוגיה פשוט – שרתי המידע בהם מתאחסן המידע ממוקמות בתוך חוות השרתים, כך שהמשתמשים נהנים מיכולות גיבוי מתקדמות, מרמת אבטחה מירבית מרמות ביצועים שנתקשה לקבל בסביבת המחשוב העסקי שאנחנו מכירים כיום.
 • האם המעבר לענן משתלם ?
  בדרך כלל יש חסכון של עד כ- 30% במעבר לענן. אנחנו מסייעים ללקוחות בחישוב הכדאיות הכלכלית במעבר לענן על ידי הכנת תחשיב החזר השקעה שמבצע השוואה בין התשתית המקומית הנוכחיות לפתרון הענן.
 • האם המעבר לענן דורש התקנה מחדש של השרתים והאפליקציות ?
  לא, ניתן להעביר את השרתים כפי שהם לענן, למרות שלעיתים מומלץ לבצע התקנה מחדש של המערכות על מנת להעלות סביבה חדשה ונקיה ללא תקלות.
 • האם יש ירידה בביצועים לאחר המעבר לענן?
  לא, תשתית הענן כוללת מערכות אחסון מהירות בתצורת SSD ותשתית תקשורת מהירה עבור השרתים. עבור קישור מהיר לאתר הלקוח אנחנו פורסים במידת הצורך קו תמסורת ייעודי עם זמן תגובה מהיר. תשתית הענן כוללת מנגנונים אוטומטיים המבטיחים שבכל רגע נתון הלקוחות מקבלים את רמת הביצועים הנדרשת בסביבה.
 • האם ניתן לבצע פיילוט לפני המעבר לענן?
  כן, ניתן לבצע העברה פיילוט לפני המעבר של השרתים לענן, אך כיוןן שמאחורינו עבר מעל מאות לקוחות שעברו לתשתיות הענן, אנחנו מבטיחים מעבר חלק לענן, בתהליך מובנה ומסודר ובזמן השבתה קצר ככל שניתן.
 • מהם שלבי המעבר לענן?
  השלב הראשון הוא מיפוי ותכנון הפתרון והקצאת המשאבים בענן, ובניית תוכנית עבודה למעבר לענן כולל מיפוי סיכונים ודרכי התמודדות עם הסיכונים ותוכנית חזרה לאחר. לאחר מכן אנחנו פורסים את תשתית התקשורת ומבצעים העברה מסודרת של השרתים לענן. השלב הסופי כולל העברה של שירותי האינטרנט ואבטחת המידע לענן.
 • היכן מאוחסנות המערכות שלי?
  מערכות המחשוב של הלקוחות (שרתים, אפליקציות ומידע ארגוני) מאוחסנות בחוות שירותי הענן של חברת אופק טכנולוגיות בראש העין ובחיפה.
 • מדוע לבחור בפתרון הגיבוי לענן של אופק טכנולוגיות?
  הגנת RANSOMWARE מובנית – פתרון הגיבוי לענן של אופק טכנולוגיות כולל הגנת מתקדמת לשרתים ותחנות קצה, על בסיס ניטור של פעילות המחשוב, המערכת מסוגלת לזהות הצפנה של קבצים ע״י תוכנת כופר ולעצור את ההצפנה ולבצע שחזור של הנתונים. שחזור מידיי – יכולת ה-INSTANT RESTORE של פתרון הגיבוי לענן של אופק טכנולוגיות, מאפשר ללקוחות החברה לצמצם את זמן השחזור והתאוששות מאסון לשניות, על ידי הפעלה של שרתים באופן מידיי בתשתית וירטואלית באתר הלקוח או בתשתית הענן של החברה. ההפעלה מתבצע ללא שחזור מידע וכך ניתן לחזור לעבודה במהירת במקרה של איבוד מידע או כשל חומרה ותוכנת בתשתית המחשוב של הלקוח. הגנה מלאה למידע הארגוני – מערכת הגיבוי לענן של אופק טכנולוגיות תומכת במעל ל-21 פלטפורמות שונות, תחנות קצה, מחשבים ניידים, שרתים פיזיים ווירטואליים, בסיסי נתונים ארגוניים ומערכת דוא״ל כגון OFFICE 365. תצורה היברידית – פתרון הגיבוי לענן של אופק טכנולוגיות מאפשר ללקוחות החברה לבצע גיבוי מקומי למידע הארגוני, ולשמור העתק נוסף של הנתונים בתשתית הגיבוי בענן של אופק. הגיבוי המקומי מאפשר ללקוח לבצע שחזור מהיר של נתונים, כאשר הגיבוי לענן משמש כמקור שחזור נוסף.
 • כמה מאובטח הגיבוי שלי בענן?
  מערכת הגיבוי לענן מקשרת את תעבורת הנתונים לנתוני חשבון הגיבוי שלך בענן בלבד. רק לך יש גישה למערכת הגיבוי והנתונים עצמם. לא משנה אם מתבצע גיבוי או שחזור של נתונים, אין לספק הענן גישה למידע. המידע שלך מוצפן בענן, כבר לפני שהוא נשלח לפתרון הגיבוי של אופק. המערכת מצפינה את הנתונים בטכנולוגיית הצפנה מבוססת AES-256. הלקוח מגדיר סיסמה למערכת, ורק הוא יכול לגשת לנתוני הגיבוי. אפילו ה-METADATA מוצפן במערכת הגיבוי לענן של אופק טכנולוגיות, כל התעבורה לשרת הניהול מוצפנת ב-SSL. מתקני הענן בהם מאוחסנות נתוני הגיבוי של הלקוח הינן ברמת אבטחת פיזית ולוגית גבוהה, המתקנים מאוישים בשמירה 24x7 כוללים מערכת הקלטות וידאו ל-90 יום. גישה למתקן ניתנת רק למספר עובדים מצומצם בחברה לאחר אישור מפוקח מראש ונוהל קבוע שעומד בתקינת ISO27001.
 • מהי רמת ההגנה למידע שלי?
  מתקני הענן כוללים הגנות חשמל וקירור בשרידות ומגובה בתצורת UPS במתקן ובארונות הספק בתשתית, המתקנים יכולים לספוג הפסקת חשמל של 48 שעות ללא השבתה. תשתית התקשורת, שרתים ואחסון המידע הינו ברמת שרידות מלאה ואוטומטית ללא נקודות כשל. פתרון הענן של אופק תוכנן לרמת אבטחה גבוהה ע״פ תקן ISO27001 לספקי ענן ותקן SOX. החברה עוברת בדיקות אבטחה קפדניות על בסיס תקופתי. אחסון המידע של הלקוח מתבצע על גבי מערכות אחסון ברמת שרידות גבוהה מאוד אשר תוכננו להשבתה על עד 3 שניות בשנה, מערכות האחסון מבצעות איזון עומסים אוטומטית על מנת להבטיח רמת ביצועים גבוהה בעת גיבוי ושחזור מידע מהענן.
bottom of page